Blog > Komentarze do wpisu
Cavs zdewastowani w L.A. przez mistrzów NBA

Adam Wałaszyński

Lakers - Cavaliers 112:57

Cleveland Cavaliers doznali i¶cie upokarzaj±cej porażki z r±k Los Angeles Lakers na wyjeĽdzie. Mistrzowie NBA byli bezlito¶ni dla "Kawalerzystów", którzy s± od paru tygodni zdziesi±tkowani kontuzjami, a nominalnie i tak nie dysponuj± przecież zbyt utalentowanym składem w tym sezonie. Zawiodło wszystko, ale w szczególno¶ci na pewno brak centymetrów pod koszem, gdzie Andrew Bynum oraz Pau Gasol przewyższali o głowę np. J.J.'a Hicksona.

VS

STATYSTYKI | SKRÓT WIDEO

Zawody celnym rzutem z dystansu otworzył Derek Fisher, oddał Hickson, ale za dwa. Jakkolwiek strasznie to brzmi - wówczas obie ekipy dzieliło najmniej oczek. Gospodarze dorzucili po chwili dwie następne trójki, a ponadto Kobe Bryant asystował do Andrew Bynuma i sam kończył "lay-up'em" - wszystko przy braku odpowiedzi Cavs. Efekty? 13:2 Lakers na otwarcie. Podkoszowe wieżowce "Jeziorowców", czyli duet Bynum & Gasol rozkręciły się na dobre, gdy definitywnie zrozumiały, że za rywali maj± rywali o nieporównywalnie mniejszych umiejętno¶ciach oraz warunkach fizycznych. Masa piłek wędrowała w "trumnę" bronion± przez Cavaliers i miejscowi w budz±cym groze tempie dodawali kolejne oczka do swojej przewagi, 23:6. Ostatecznie po premierowym tuzinie minut skończyło się na 27:12 dla podopiecznych Phila Jacksona.

"Winno-Złoci" byli w stanie grać jak równy z równym na starcie drugiej kwarty, ale tej konsekwencji starczyło im niestety tylko na pierwsze 240 sekund "dwunastki". Lakers? Lakers dominowali. Zaliczkę poszerzyli najpierw do 20 punktów, a zaraz do 25 - po trafieniu za trzy Lamara Odoma. Trener go¶ci - Byron Scott - rozpaczliwie szukał zmian, deleguj±c na boisko nawet Christiana Eyengę, który ma skręcon± kostkę. Bynum jeszcze jeden raz rzucił ponad głow± Samardo Samuelsa i na tablicy ¶wietlnej widniał rezultat 52:22. "Jeziorowcy" nie zwolnili tempa, Pau Gasol finiszował z pięcioma oczkami z rzędu tuż przed przerw± co przełożyło się na końcowy wynik 57:25 przy zej¶ciu do szatni na odpoczynek.

Cokolwiek coach Scott powiedział swoim zawodnikom w przerwie - nie podziałało. Koszmar trwał już od pocz±tku drugiej połowy. LAL rozpoczęli j± od... uwaga... serii puntkowej 17:2. Wytworzyła ona doprawdy niebywał± wręcz na poziomie NBA przepa¶ć... 74:27. Znakomicie prezentował się Bryant - nie forsował rzutów, nie zabierał piłki kolegom, m±drze dogrywał. Bardzo dobre fragmenty zaliczał również Ron Artest. Atak Cleveland rozruszali odrobinę Antawn Jamison z Manny'm Harrisem, ale to wszystko ginęło gdzie¶ na tle fatalnej defensywy przyjezdnych. Kobe asystuje do Odoma na trzy minuty przed końcem trzeciej odsłony tej rzezi niewini±tek i prowadzenie Lakers sięga...tak, naprawdę - 50 punktów. Shannon Brown równo z syren± lokuje jeszcze na deser w koszu... próbę z połowy boiska. LAL s± na czele 92:41 po 36 minutach spotkania.

Nawet czwarta kwarta nie była udana w wykonaniu Cavs chociaż "Jeziorowcy" mogliby w ógole w niej nie rzucić punktów, a prawdopodobnie i tak odnie¶liby wysokie zwycięstwo. Phil Jackson wysłał do gry pierwszoroczniaków - Devina Ebanksa i Derricka Caractera oraz byłego "Kawalerzystę" - Joe Smitha, który trafił do Los Angeles za Sashę Vujacicia w wymianie z New Jersey Nets. Nic nieznacz±cy pojedynek rezerwowych 20:16 wygrali zmiennicy Lakers. Finałowy rezultat był przerażaj±cy - 112:57 LAL.

To najwyższa porażka Cavaliers w historii. Wcze¶niej za takow± uchodziło 87:141 z Philadelphi± w... 1970 roku, debiutanckim dla organizacji.