TRISTAN THOMPSON

Blog > Komentarze do wpisu
Nadal bez zwycięstwa - Porażka w Phoenix

Cezary Szwarc

Cleveland Cavaliers graj±c zaledwie o¶mioosobow± rotacj± nie zdołali wywalczyć zwycięstwa w Phoenix i przegrali z miejscowymi Suns 100-108. Wielk± niespodziankę sprawił debiutant - Manny Harris, który prowadził Cavs w zaciętej końcówce, rozgrywaj±c najlepszy mecz w swej młodej karierze.

VS

STATYSTYKI | SKRÓT WIDEO

Pocz±tek starcia nie wróżył jednak takiego zakończenia. Już po kilku minutach Cavaliers prowadzili 21-15, a w zespole "Słońc" parkiet zmuszony był opu¶cić Grant Hill. Weteran najlepszej ligi ¶wiata wybrał chyba na wczorajsze spotkanie zły rodzaj obuwia i w ci±gu pierwszych czterech minuty gry przewrócił się aż cztery razy. Ostatni upadek okazał się bowiem na tyle niefortunny, że Grant nadwyrężył kolano.

Ekipie z Phoenix udało się przy¶pieszyć pod koniec dwunastki i na przerwę drużyny schodziły już z remisowym wynikiem 26-26.

Wraz z pocz±tkiem drugiej odsłony na korcie pojawił się Marcin Gortat. Polak kompletnie zawodził w ataku, gdzie nie trafił dwóch rzutów z praktycznie czystych pozycji. Poza pięcioma zbiórkami i dwoma asystami, nasz rodzynek w NBA nie popisał się niczym szczególnym i po kilku minutach wrócił na ławkę rezerwowych.

Po drugiej stronie boiska, dużo agresywniej od naszego rodaka, swoje akcje kończył Ramon Sessions, który bez wahania wsadzał piłkę do kosza nad głowami o wiele wyższych rywali.

"Kawalerzy¶ci" już drugi raz z rzędu, przez 8 minut kwarty ciężko wypracowywali prowadzenie, aby w głupi sposób stracić je na koniec "ćwiartki" i do szatni schodzić z zaledwie jednopunktow± przewag± - 52-51.

W szatni swoich podopiecznych wyraĽnie zmotywować musiał coach Alvin Gentry, ponieważ Suns po powrocie na parkiet zaczęli szukać pozycji na dystansie, gdzie nie zawodził zeszłoroczny uczestnik Konkursu Trójek - Channing Frey i Jared Dudley.

Przy wyniku 79-71 dla gospodarzy, na 2.30 do końca kwarty, szkoleniowiec teamu z C-Town poprosił o czas. Reprymenda słowna dotycz±ca głównie obrony Cavs i wykonywania jego poleceń w ataku przyniosła poż±dany skutek i "Winno-Złoci" po powrocie do gry, zdołali dogonić rywali i po raz kolejny doprowadzić do remisowego wyniku po 81, przed decyduj±c± parti± potyczki.

W ostatnich dwunastu minutach ekipa z Arizony kontynuowała swoje zasypywanie przeciwników rzutami zza linii 7.24m, a w¶ród przeciwników tylko Manny Harris sprawiał wrażenie zawodnika, który może się pokusić o przechylenie szali zwycięstwa na korzy¶ć swojej drużyny.

W ekipie Cavaliers kompletnie zawodziła jednak skuteczno¶ć rzutowa w końcówce, natomiast kolejne trafienia zaliczali Nash, Carter i Dudley. Na trzy minuty przed końcow± syren± Suns wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

Najlepszymi zawodnikami w zespole zwycięzców byli: Steve Nash, który zdobył 20 punktów i rozdał 17 (!) asyst i Channing Frey, który zapisał na swoim koncie 16 oczek i 12 zbiórek. Z ławki rezerwowych 21 punktów dorzucił też Jared Dudley.

W drużynie pokonanych najlepiej spisał się Manny Harris, który zanotował 27 punktów, 8 zbiórek i 2 asysty. ¦wietnie na pozycji centra sprawdził się J.J. Hickson, który zdobył 23 oczka i zebrał 17 (!) piłek, w tym aż 9 na atakowanej desce. 23 punkty, to też dorobek Antawna Jamisona, jednak AJ zagrał bardzo słabo w ostatnich minutach i to wła¶nie jego niecelne rzuty mogły przes±dzić o porażce Cavs.

Kolejne spotkanie Cavaliers rozegraj± w Los Angeles, gdzie Ich przeciwnikiem będ± Mistrzowie NBA, czyli Lakers. Start we wtorek o godzinie 4.30 czasu polskiego.