Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualno¶ci i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.






PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)



DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)



PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIED¬ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORS



FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)



DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)



PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁAD



CZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSON



Blog > Komentarze do wpisu
Wywiad z Austin'em Carr'em - 1 pickiem Draftu 1971

Adam Wałaszyński

Już dzisiejszej nocy czasu polskiego poznamy czwartego zawodnika w historii, który decyzj± Cleveland Cavaliers okaże się pierwszym wyborem w Drafcie do NBA. Austin Carr (1971), Brad Daugherty (1986), LeBron James (2003) i... zobaczymy, wytrzymajmy jeszcze te kilka godzin dziel±ce nas od wyj¶cia komisarza Davida Sterna.

Warto wiedzieć, że nie zawsze dzień naboru wygl±dał tak jak dzisiaj - w blasku fleszy, g±szczu dziennikarzy i z transmisj± telewizyjn± na cały ¶wiat...

O wielu ciekawych rzeczach z lat 70-tych opowiada w poniższym wywiadzie legenda "Kawalerzystów" - Austin Carr, znany również jako "Mr. Cavalier", który już rok po powstaniu klubu w Cleveland został jego gwiazd± i pierwszym pickiem Draftu 1971. Carr był jednym z najbardziej spektakularnych zawodników jakich widziała liga NCAA w swej historii istnienia. Lider uczelni Notre Dame nie poleciał jednak 40 lat temu do Nowego Jorku, nie miał na sobie garnituru za kilka tysięcy dolarów, nie udzielił wywiadu ESPN ani nawet nie u¶cisn±ł dłoni ówczesnego komisarza NBA - Waltera Kennedy'ego.

Po pierwsze - jaka jest różncia pomiędzy Twoimi czasami, a dzisiaj?

O stary! To jest jak dzień i noc. O tym, że zostałem wybrany jako pierwszy dowiedziałem się na zajęciach z historii. Siedziałem na końcu klasy, było co¶ koło trzeciej po południu, na uczelnię zadzwonił mój agent. Inna różnica - było jeszcze przed poł±czeniem NBA z ABA dlatego obie te ligi działały, a ja byłem "jedynk±" w jednej i drugiej. Gdybym wybrał ABA grałbym w Virginia Squires. O dziwo oferowali mi taki sam kontrakt jak Cavaliers więc czułem, że co¶ jest nie tak, ale nie miałem dowodów (¶miech). Inne czasy, te ligi się zwalczały. Cóż, takie były ówczesne realia.

Rozważałe¶ wybranie ABA zamiast NBA i Cavaliers?

Tak, rozważałem ponieważ miałbym bliżej do rodzinnego Waszyngtonu. Wtedy wkroczył jednak menadżer i stwierdził - "Austin, pora zarobić prawdziwe pieni±dze, a nie fikcyjne dolary." (¶miech). Zrozumcie - ABA już prawie tonęła, ten kontrakt był "dziwny". Pieni±dze w NBA nie były takie jak dzi¶, ale były solidne, a wiadomo - koszykarz to był mój zawód.

Jak znie¶li to najbliżsi ze stolicy - rodzina, znajomi?

Mój tata był zafascynowany NBA totalnie.

A więc siedziałe¶ na końcu klasy i dowiedziałe¶ się, że wygrałe¶ Draft...

Na pewno gdzie¶ w końcowych ławkach. Zrobili¶my sobie mał± przerwę by wszystkich u¶wiadomić. Profesor powiedział: "Mamy tu Pana Carra, który wła¶nie został wybrany jako pierwszy w naborze do ligi NBA.". Była duża owacja.

PóĽniej oczywi¶cie jaka¶ impreza na kampusie?

O tak! Poszło "parę" piw!

Co wtedy wiedziałe¶ o Cleveland, o Cavaliers?

Nic, wła¶ciwie nic.

Niektórzy zawodnicy nie lubi± pogody w Cleveland? Jak było z Tob±?

College Notre Dame to stan Indiana! Cleveland to dla mnie wtedy było jak Floryda! Nie był to problem, mogłem j± znie¶ć. Wolę zmiany niż samo lato, czy sam± zimę. Pogoda w C-Town czasem dokucza, ale ja j± lubię - jakkolwiek to dziwnie zabrzmi dla innych.

Najbardziej uwielbiam jednak tutejszych ludzi. Byli zawsze dla mnie wspaniali. S± prawdziwi, szczerzy - dowiesz się kiedy Cię kochaj±, a kiedy nienawidz± (¶miech).

Byłe¶ przed Draftem na testach w Cleveland, robili jaki¶ wywiad?

Pierwszy raz przyjechałem do Cleveland po tym jak zostałem wybrany. Zwołano konferencję prasow± jak dotarłem i to na tyle. Wtedy pierwszy raz poznałem klub, ludzi. Mówiono mi, że mogę być podjęty jako drugi albo trzeci bo Cavaliers przymierzali przede wszystkim Elmore Smitha, ale wyszło jak wyszło...

Czyli nawet nie poznałe¶ przed Draftem trenera Billa Fitcha?

Dokładnie. To pokazuje jak inne czasy mamy. Musieli¶my zagrać cztery lata w NCAA. Teraz jak zostajesz na pełne cztery sezony to my¶l±, że co¶ z Tob± nie tak, że nie jeste¶ tak dobry jak ten co idzie do NBA po roku, dwóch. Dobrze, że zlikwidowano zgłaszanie się do naboru po samej szkole ¶redniej bo to bardziej dzieci jeszcze...

Standardowe pytanie - pierwszy czek poszedł na...?

Haha. Wła¶nie wtedy Oldsmobile Toronado zmienili swój model i dorzucili cztery ¶wiatła na tył więc zakochałem się w Toronado, kupiłem je.

Moje auto było jednak... fioletowe. Podjechałem nim pod Notre Dame, było niesamowicie ¶miesznie, ludzie my¶leli, że to najazd alfonsów. Jak przyjechałem do D.C., zaparkowałem przed domem rodziców to moja mama wyszła i spytała, gdzie mój samochód. Powiedziałem, że to ten, a ona "Nie, niemożliwe. Nie wychowałam alfonsa.". Tata tylko wymownie spojrzał w stylu: "Ja Ci z tym nie pomogę...".

To był koniec fioletowego Toronado?

Miałem je tydzień, ale póĽniej postawiłem na Mercedesa. Mama stwierdziła: "No, teraz to możesz mówić w¶ród ludzi, że masz samochód.".

Bycie numerem jeden zmieniło Cię jako¶?

Nie bardzo. To zasługa tego jak zostałem wychowany. Nie mieli¶my może dużo, ale oboje rodzice pracowali więc nei było Ľle. Miałem i nadal mam szacunek do warto¶ci pieni±dza bo wszystko co mieli¶my ciężko zdobyli¶my prac±. Nie zmieniły mnie pieni±dze bo to nie mój styl, a najbliżsi dobrze mnie i moich braci ukształtowali.

Wasza klasa "1971" - zawieraj±ca Boba Laniera, Jima Cleamonsa, Clifforda Raya, czy Elmore Smitha - była solidna, ale nie spektakularna...

Je¶li spojrzeć to faktycznie nie wyszło wielu All-Starów z tamtego rocznika Draftu. Dla mnie to była jednak jedna z najbardziej regularnych klas. Wielu z tamego naboru spędziło w lidze długie, udane lata. Wa¶nie tak oceniam siłę rocznika - jak długo zawodnicy potrafi± być produktywnie w lidze. Ja miałem niestety kontuzję, ale zawsze dobrze rozumiałem grę i wielu wybranych za mn± podobnie. Byli¶my produktywni.

Jak Bill Fitch traktował Cie jako pierwszego wybranego?

Jedna rzecz jakiej Fitch nigdy nie robił to słodzenie. Wiedziałe¶, że on rz±dzi. Traktował każdego tak samo, czyli wszystkich dojeżdżał, był uparty (¶miech). Taka była jego osobowo¶ć. Widocznie uznawał, że rygor będzie trzymał nas w koncentracji i z daleka od głupot. Jak tylko się wzajemnie zrozumieli¶my to było między nami ok.

Co z weteranami podczas pierwszego roku?

Z pocz±tku dawali mi ostro w ko¶ć, ale po tym jak przekonali się jak± osob± jestem to wszystko się uspokoiło. Wiedzieli, że przyszedłem trenować ciężko każdego oraz, że chcę wygrywać. Niektórzy chcieli bym był bardziej asertywny bo chciałem bardzo szybko wej¶ć w grupę, wpasować się.

Jak widzisz Draft 2011?

Naturalnie mam na oku Kyrie'go Irivinga. Z tego co rozmawiałem z ludĽmi jest bezsprzecznie najlepszy w tym roku. Nie widziałem za dużo jego meczów, ale je¶li to prawda, że ma być drugim Chris'em Paul'em to nie mam w±tpliwo¶ci. Dodatkowo, jest Baron Davis, który może być jego korepetytorem, doradzać młodemu na boisku.

Lubię też Derricka Williams, który twardo idzie przed siebie. Brandon Knight ma dobre warunki fizyczne oraz spory potencjał. Podoba mi się również Enes Kanter - twardy, fizyczny zawodnik, który szybko biega jak na wysokiego. Urodzony ¶rodkowy dla mnie.

Jakie¶ plany na tegoroczn± Draft Night?

Mamy party w Quicken Loans Arena, które będę prowadził z Fred'em (McLeod) i Campy'm (Russell). To będzie fajny czas. Pewnie znów będę celebrował 1 pick piwem!

czwartek, 23 czerwca 2011, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy