TRISTAN THOMPSON

Blog > Komentarze do wpisu
42 punkty Bryanta, czyli przegrana Cavs w L.A.

Cezary Szwarc

Cleveland Cavaliers nie mieli dzi¶ odpowiedzi na przeżywaj±cego kolejn± młodo¶ć Kobe'ego Bryanta i po walce do ostatnich minut, musieli uznać wyższo¶ć rywali z Miasta Aniołów, przegrywaj±c 92:97.

Jeszcze przed spotkaniem eksperci telewizji z Los Angeles zapowiadali, że Lakers postawi± dzi¶ na podkoszowych, którzy bez problemu powinni poradzić sobie z obron± Cavs, jednocze¶nie daj±c trochę czasu na odpoczynek Kobe Bryantowi. Jeziorowcy spotkanie zaczęli wywi±zuj±c się z założenia trenera Mike'a Browna i od razu zaczęli wykorzystywać rozgrywaj±cego sezon życia Andrew Bynuma i Pau Gasola. W pewnym momencie kibice w Staples Center wstrzymali oddech, kiedy Bynum upadł na parkiet, trzymaj±c się za kostkę. Center podniósł się jednak samodzielnie i już w następnej akcji zapakował piłkę do kosza ponad rękami defensorów Cavaliers. W międzyczasie drużynę z Ohio w grze utrzymywał Kyrie Irving i po pierwszej kwarcie wynik wynosił tylko 32:28 dla gospodarzy.

Druga kwarta należała już jednak tylko do miejscowych, a wła¶ciwie do Kobe Bryanta, który postanowił wspomóc swój frontcourt. Anthony Parker dwoił się i troił, jednak Black Mamba i tak zdołał zaliczyć 24 oczka już w samej pierwszej połowie. Po 24 minutach, tablica wskazywała wynik 59:41 dla ekipy z Miasta Aniołów.

Po przerwie "Winno-Złoci" skupili się na spokojnym zmniejszaniu przewagi rywali, dzięki czemu w trzeciej ćwiartce zeszli do zaledwie 9 punktów różnicy. Swoj± pracę kontynuowali również w czwartej kwarcie i pomimo ci±głych ataków Bryanta, udało im się zredukować prowadzenie do czterech oczek, na osiem minut przed końcem spotkania. Lakers nie mieli jednak zamiaru dać za wygran±. Wbrew wcze¶niejszym przypuszczeniom, Kobe Bryant pozostawał na boisku w decyduj±cych minutach i to on wzi±ł ciężar gry na swoje barki, doprowadzaj±c do zwycięstwa 97:92.

Najlepszym graczem w szeregach Cavaliers, już standardowo był Kyrie Irving, którego grę chwalili nawet sami komentatorzy telewizji z Los Angeles. Pierwszoroczniak w 28 minut spędzonych na parkiecie, zaliczył 21 punktów, do których dodał jeszcze 4 asysty i 2 przechwyty. Double-double po raz kolejny zanotował Andy Varejao - 11 punktów, 14 zbiórek, a Tristan Thompson dodał 9 oczek i 8 zbiórek z ławki rezerwowych.

Kobe Bryant zakończył spotkanie z 42 punktami na koncie, do których dorzucił jeszcze 5 zbiórek i 3 asysty. Podwójn± zdobycz zaliczyli Pau Gasol (19pkt, 10zb) i Andrew Bynum (15pkt, 11zb). Dziesięcioma asystami swój zespół wspomógł też weteran graj±cy na pozycji rozgrywaj±cego - Derek Fisher.

Kolejne spotkanie Cavs rozegraj± w poniedziałek w Charlotte, gdzie zmierz± się z miejscowymi Bobcats.