TRISTAN THOMPSON

Blog > Komentarze do wpisu
Celtics wzięli rewanż - Mecz życia Varejao

Cezary Szwarc

Cleveland Cavaliers przegrali rewanżowy pojedynek z Boston Celtics we własnej hali 90:93. Kawalerzy¶ci ponownie pokazali jednak, że nie s± już chłopcami do bicia i w samej czwartej kwarcie nadrobili prawie 20 punktów straty do rywali. Ogromny wpływ miał na to najlepszy występ w karierze Andersona Varejao, który zaliczył tzw. double double-double, czyli 20 punktów i 20 zbiórek.

Cavaliers rozpoczęli dzi¶ pojedynek nieco odmienionym składem. Ku zaskoczeniu większo¶ci kibiców, Byron Scott postanowił wystawić w pierwszej pi±tce Mychela Thompsona, który w NBA rozegrał do tej pory niecałe 15 minut.

Zaskoczony decyzj± trenera, Thompson był ponoć uspokajany przed mecze przez bardziej do¶wiadczonych kolegów, co doprowadziło do zabawnej sytuacji, w której 19-letni Kyrie Irving, tłumaczył 23-latkowi, jak rozegrać swój pierwszy mecz w wyj¶ciowym składzie.

Pomimo niezłej gry samego Thompsona, Cavs nie wygl±dali najlepiej w pierwszych minutach i przegrali kwartę otwieraj±c± spotkanie - 28:24.

Pomimo słabej gry Kawalerzystów na desce i problemów ze znalezieniem rozwi±zania na rozbicie defensywy Celtów, ¶wietne zawody indywidualnie rozgrywał Anderson Varejao, którego komentatorzy nazywali nawet "All-Star Andy". Brazylijczyk zaliczał po pierwszej odsłonie 10 punktów i 4 zbiórki, przypominaj±c rywalom o swoim bardzo dobrym występie w Bostonie.

Niestety sam podkoszowy nie był w stanie ci±gn±ć gry swojego zespołu i po pierwszej połowie Cavs przegrywali już 39:51. Głównym powodem tej przewagi była przede wszystkim skuteczno¶ć Celtics, którzy trafili z gry ponad 52% swoich prób rzutowych.

Z pocz±tkiem drugiej połowy, do kibiców Cavs dotarła jednak wiadomo¶ć gorsza, niż wizja porażki. Okazało się bowiem, że Tristan Thompson, który w pierwszej połowie podkręcił lekko kostkę, nie powróci już do gry, a po meczu przejdzie dokładne badania.

W międzyczasie podopieczni Doca Riversa zaliczali już run, który pozwolił im odskoczyć na 19 oczek przewagi i zmusił Byrona Scotta do wykorzystania przerwy na ż±danie.

Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Kawalerzystów do dalszej walki nakłoniła niesamowita gra Varejao oraz energetyzuj±cy wsad Alonzo Gee. Głównie dzięki tej dwójce graczy, Cavs złapali swój rytm i na pocz±tku ostatniej odsłony wrócili już do zaledwie 12 oczek przewagi bostończyków. Na sze¶ć minut przed końcem spotkania, po trójce Gee przewaga zmalała do 7 punktów, a Andy dobijał wła¶nie do pierwszego w swojej karierze, meczu na poziomie 20 punktów, 20 zbiórek.

Na 1.40 przed końcem, gospodarze zeszli jeszcze do 4 punktów, a następnie wymusili faul ofensywny, po czym Kyrie Irving przybliżył ich na 2 oczka różnicy. Niestety Cavs było dzi¶ stać tylko na tyle...

Celtics zdobyli punkty w decyduj±cych sekundach, a miejscowym nie udało się już nadrobić przewagi... Spotkanie skończyło się więc wynikiem 93:90 dla Boston Celtics.