Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualności i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.


PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G5: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G6: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIEDŹ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORSFINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G5: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G6: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁADCZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSONBlog > Komentarze do wpisu
Zapowiedź: Cleveland Cavaliers at. Detroit Pistons - Game 4

Adam Wałaszyński

Najprawdopodobniej, głosy postronnych będą się teraz bardziej skupiać na boiskowych dokonaniach BIG-3 Cleveland Cavaliers niż na rzekomych problemach z chemią pomiędzy nimi. Kyrie Irving przekonuje, że i tak nie dbają o to co mówią inni... "Niezbyt szczególnie przejmujemy się tym B.S. (bullshit - red.), który dzieje się poza nami."

"Wiemy czego się spodziewać. Egzekwujemy założenia taktyczne i robimy to na naprawdę wysokim poziomie, po obu stronach parkietu. Mogą się nam zdarzać niezapowiedziane wpadki, ale schodzimy się, patrzymy sobie jeden drugiemu w oczy i komunikujemy się przy następnej piłce. Tak to działa." - dodaje.

I dokładnie tak wygląda z zewnątrz. W dużej mierze dlatego Detroit Pistons znaleźli się teraz pod ścianą i muszą próbować uciec od pozamiatania, czyli sweepa. Cavaliers z kolei zapragną w niedzielę zakończyć sezon "Tłoków" i tym samym ucieszyć fanki Justina Biebera. Kanadyjczyk ma bowiem zaplanowany na wtorek koncert w hali "The Q", który zostanie przełożony jeśli zajdzie konieczność rozegrania piątego meczu.

W szatni Cleveland niektórzy mieli być zmęczeni w sezonie zasadniczym, głównie za sprawą krypto-wypowiedzi LeBrona Jamesa oraz odczytywania każdego jego ruchu w śledzeniu kont na portalach społecznościowych. Za sprawą playoffs i meczących Detroit Pistons na plecach, wielkie nazwiska Cavaliers znów są jednak pełne energii. Niczym nowo narodzone, wypracowały przewagę, której nikt w historii jeszcze nie odrobił.

Love zaliczył już trzy double-double i notuje średnio potężne 21.3 punkta oraz 11.7 zbiórki. Jednocześnie, ma wreszcie spokój od pytań, gdzie jest pamiętny Love z Timberwolves. Irving natomiast wyniósł średnią 19.6 z sezonu zasadniczego (naznaczonego powrotem po kontuzji) do 26.3 punkta i można stawiać go w roli najlepszego zawodnika całej serii.

James nie tylko nie jest już sam jak przed rokiem, ale nawet może liczyć, że to on zostanie podciągnięty przez kolegów, gdy trafia tylko 8 z 24 rzutów - tak jak miało to miejsce w piątek. Irving z Love'm zmieścili w koszu 18 z 30 prób, rozdzieli między siebie 46 punktów, trafiając także w czwartej kwarcie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ZAPOWIEDŹ PIERWSZEJ RUNDY PLAYOFFS

Pistons są w niebezpieczeństwie przegrania w playoffs 12-tego kolejnego spotkania z Cleveland oraz 10-tego ogółem. Przede wszystkim, "Tłoki" będą jednak 120 zespołem w historii NBA, który spróbuje sięgnąć po nieposmakowany przez nikogo rekord, czyli wygrzebanie się z dziury 0-3. Dotychczasowe 118 podejść (Grizzlies będą 119 i zagrają dziś wcześniej - red.) kończyło się niepowodzeniem.

"Schodzimy na razie pokonani i jesteśmy 0-3 z tyłu, ale kiedyś w końcu musi być ekipa, która z tego powróci. Traktujemy to na zasadzie - jeden mecz swoim czasie, ale jesteśmy przekonani, że możemy tego dokonać." - uważa Reggie Jackson.

Detroit było bliżej urwania czegoś dla siebie niż pokazuje to wynik. Po wygraniu z Cavs 3-1 w sezonie zasadniczym, mocno postawili się w pierwszym i trzecim meczu serii. Dwa dni temu, w premierowym domowym pojedynku w playoffs od 2009, przegrywali tylko punktem przy zejściu na przerwę.

Cavaliers zdecydowanie dokręcają jednak rywalom śrubkę w drugich połowach. Licząc pierwsze trzy mecze, Cavs są łącznie -2 punkty do przerwy oraz aż +34 w drugich połowach. Za śrubokręt służy im z kolei tablica, gdzie generalnie zbierają lepiej od Pistons (śr. 41-36 w rundzie), a w Game 3 stosunkiem 46-32 wręcz ich rozbili. Od problemu nie ucieka trener Stan Van Gundy, który ma świadomość, że właśnie na deskach jego koszykarzom wymyka się seria... "Zbieranie było jedną z naszych największych przewag w sezonie zasadniczym, a w tej serii idzie nam to okropnie."

Dodatkowo, wytłumiony przez Cleveland jest dynamiczny duet inside-outside Pistons. Mowa oczywiście o parze Jackson-Drummond, którzy notują sporo poniżej swoich średnich z sezonu zasadniczego i mniej grają pick-and-roll. Andre Drummond jest piętnowany celowym wysyłaniem na linię wolnych, co ewidentnie go drażni, a przede wszystkim sprawia, że schodzi na ławkę i daje to Cavs przestrzeń w trumnie. Być może jednak Van Gundy, nie mając nic do stracenia, spróbuje tym razem trzymać go na placu nawet pomimo hackowania i będzie liczył na przyzwoity dzień swojego centra. Reggie Jackson jest zaś często atakowany tuż po przejściu połowy boiska, a niejednokrotnie Dellevedova siadał na nim na całej długości parkietu.

Rzuty za trzy punkty mogą być jeszcze większym problemem dla coacha Detroit, bowiem Cavaliers trafili już 44 takie próby w serii, są regularni i nie zamierzają przestawać. Pistons natomiast wyraźnie przyhamowali po przebłysku w Game 1 (15 trójek) i zmieścili w koszu tylko 10 rzutów z dystansu w ostatnich dwóch meczach (przy 32 Cleveland). "Kawalerzyści" korzystali z tej broni również w piątek, gdy w końcówce celnie rzucali Irving i Smith, odpierając w ten sposób późny pościg gospodarzy.

Trafić tuzin trójek i zamknąć defensywnie drugą połowę - to przepis Cavs na Pistons.

******

Ciekawostki...

- Detroit nie wygrało meczu w playoffs od maja 2008 roku, gdy w ramach Finałów Konferencji, pokonali w czwartym starciu Boston.

- Jeśli Cavaliers dziś wygrają to zrównają się z Los Angeles Lakers pod względem ilości zwycięstw z rzędu nad jednym rywalem. Lakers pomiędzy 1980, a 1989 rokiem 12 razy byli lepsi w playoffs od Seattle Super Sonics.

- Kyrie Irving notuje jak dotychczas lepszą średnią punktów (26.3) w serii niż LeBron James (23). Jeśli utrzyma przewagę, będzie to dopiero drugi przypadek w historii występów James w playoffs, gdy nie jest najlepszym strzelcem zespołu. Wcześniej miało to miejsce w Finałach 2011, kiedy lepiej punktował Dwyane Wade.

- Cleveland zawsze kończyło rywalizację sweepem, kiedy prowadziło 3-0. Doświadczyli tego Wizards (2007), Pistons (2009), Celtics (2015) oraz Hawks (2009 i 2015).

- Kyrie Irving, J.R. Smith, Kevin Love. Każdy z tych "Kawalerzystów" trafił już w serii z Detroit 8 i więcej trójek, rzucając jednocześnie na co najmniej 44%.

- Cavs mają łącznie 44 trafienia z dystansu po trzech meczach i w tym przedziale jest to najlepszy wynik w historii playoffs, do spółki z Dallas Mavericks, którzy w 2003 roku zasypali rzutami zza łuku Sacramento Kings w drugiej rundzie zachodu.


INFO: "The Palace" w Detroit, 24/25 IV - godz. 2:30 czasu polskiego

JAK OGLĄDAĆ? - PORADNIK

 VS 

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD CLEVELAND CAVALIERS:

PG - IRVING, SG - SMITH, SF - JAMES, PF - LOVE, C - THOMPSON

    

ŁAWKA: DELLAVEDOVA, SHUMPERT, JEFFERSON, MOZGOV,

J.JONES, FRYE, WILLIAMS, D.JONES, MCRAE, KAUN

KONTUZJE: BRAK

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD DETROIT PISTONS:

PG - JACKSON, SG - CALDWELL-POPE, SF - MORRISPF - HARRIS, C - DRUMMOND

    

ŁAWKA: BAYNES, BLAKE, JOHNSON, MEEKSTOLLIVER,

DINWIDDIE, ANTHONY, HILLIARD, BROWN

KONTUZJE: BULLOCK (lewa noga - kwestionowany)

 

@_adasz_ 

niedziela, 24 kwietnia 2016, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy