Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualno¶ci i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.


PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIED¬ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORSFINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁADCZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSONBlog > Komentarze do wpisu
ZapowiedĽ: Cleveland Cavaliers at. Detroit Pistons - Game 3

Adam Wałaszyński

Kilku licencjonowanych psychologów było wcze¶niej zainteresowanych tym, co kryje się za tweetami LeBrona Jamesa, zawieraj±cymi ukryty przekaz. James zaoferował kilka takich w trakcie sezonu zasadniczego i wielu chciało poznać jego tok my¶lenia.

Panowie profesorowie, pozwólcie, że diagnozę postawi pewien 19-latek.

"Jestem w jego głowie, to na pewno." - Stanley Johnson, bo o nim mowa, uparcie przekonuje, że wszedł do głowy 4-krotnego MVP ligi NBA.

Niewiele dowodów przemawia jednak za tym, że debiutant Pistons robi co¶ więcej niż tylko fantazjuje, ale o tym za moment. Podczas gdy młokos zapełnia kolejne szpalty tekstów amerykańskiej prasy, LeBron wydaje się nie przejmować niczym innym niż pi±tkowe Game 3 w The Palace na przedmie¶ciach Detroit. Język ciała lidera Cavs oraz historie z szatni były gor±cym tematem w kampanii zasadniczej, ale teraz, zarówno on jak i reszta, ponownie wygl±daj± jak jedno¶ć i największa siła w konferencji.

"Kawalerzy¶ci" odrobili pracę domow± faworyta i nie pozwolili wyrwać sobie meczu na własnym parkiecie. Odrobili dosłownie. Najpierw 7-punktow± stratę w spotkaniu otwarcia, a w ¶rodę momentami nawet 10 oczek deficytu. Z pewno¶ci± pomógł niedzielny występ BIG-3 i rozpalenie ogniska zza łuku trzy dni póĽniej. Tym samym, drużyna LeBrona Jamesa od 9 lat zawsze wyjeżdża na Game 3 pierwszej rundy z zaliczk± 2-0. Tylko Washington Wizards w 2006 roku zdołali wyrwać mu remis 1-1.

"Zrobili¶my co do nas należało. Otoczyli¶my opiek± nasz budynek i zachowali¶my przewagę własnego parkietu." - ocenia trener Tyronn Lue. "Teraz musimy jechać do Detroit. Wiemy, że czeka tam nieprzyjazne dla nas otoczenie." - dodaje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ZAPOWIED¬ PIERWSZEJ RUNDY PLAYOFFS

Fani Detroit zapewne już my¶leli jakby tu usi±¶ć na psychice LeBrona w ich pierwszym starciu w "Pałacu" od 2009 roku, ale złotousty Johnson wyrwał im się przed szereg. Chyba nawet zagorzali sympatycy "Tłoków" czuj± jednak, że tezy S.J. się nie broni±. James jest 7/9 z gry w tej serii, gdy kryje go Johnson. W ¶rodę trafił wszystkie sze¶ć rzutów, zdobył na debiutancie 13 punktów i dorzucił od firmy lekkie szturchnięcie Johnsona. Stanley również i to oprotestował, ale na tym nie zamierzał kończyć swoich warsztatów dziennikarskich.

"Czasami za dużo rusza ustami. Cała ich drużyna gada. Ci wszyscy kolesie na ławce s± jak cheerleaderki. Graj± siódemk±, ósemk± ale gadaj± wszyscy. Jak dla mnie, równie dobrze mogliby być na trybunach." - kontynuował rookie Pistons.

Dla odmiany, 35 letni Richard Jefferson, czuć różnicę wieku?

"Spodziewali¶my się fizyczno¶ci bo Pistons to młody i silny zespół. Maj± też ¶wietnego trenera." - uważa weteran, który jest miłym zaskoczeniem serii. Po trafieniu dwóch ważnych rzutów na otwarcie, w Game 2 zapisał rating +/- na poziomie +25.

Wywołany do tablicy trener, Stan Van Gundy, zdaje się mieć ¶wiadomo¶ć, że nie powalczy o wynik je¶li jego koszykarze będ± przyjmować 20 trójek w meczu i dawać J.R. Smith'owi rzucać po siedem...

Można naturalnie powiedzieć, że taki dzień po prostu się zdarza i nic nie można z tym zrobić, ale Detroit nie do końca trzymało jednak dłonie przy twarzach strzelców Cleveland. Pistons kontestowali 36% rzutów z wyskoku rywali w sezonie zasadniczym, ale od niedzieli procent ten spadł im do 30. "Nie uważam, żeby nasze zamknięcia były dobre i nie s±dzę, że wykonali¶my bardzo dobr± pracę w identyfikowaniu ich strzelców w kontrach. Bez dwóch zdań mogli¶my to robić lepiej, ale prawda jest też taka, że oni rzucali naprawdę, bardzo, bardzo dobrze." - analizował SVG.

Bardzo, bardzo dobre rzuty to okre¶lenie, które ekstremalnie rzadko pasuje do Andre Drummonda i jego katuszy na linii osobistych. Nie będziemy już zło¶liwi, że to tak wła¶ciwie oksymoron. ¦rodkowy Detroit wtoczył do kosza tylko 4 z 16 prób, często pudłuj±c tak bardzo, że Cavs mieli problem wyzbierać te dziwnie spadaj±ce po obręczy piłki. Van Gundy stara się ratować swojego All-Stara i zdejmować go z parkietu na pewne fragmenty meczu, ale w zasadzie jest w kropce. Pistons trac± bowiem kosmiczne 131.2 punkta na 100 posiadań, gdy Drummonda nie ma w akcji, więc jest to manewr wielce ryzykowany. Wygl±da na to, że liga zmieni latem przepisy, ale można być pewnym, że póki co, Cavaliers wycisn± z hack a Drummond ile się da.

Sam zainteresowany nie roztrz±sa kolejny raz problemu celowego faulowania, skupiaj±c się na szerszym obrazku -   "Szczerze to my¶lę, że po prostu ciężko jest ich ograć. Mog± cię pokonać gr± w ¶rodku i na zewn±trz. Musisz wykonać dobr± robotę w utrudnianiu im wszystkiego - od dobrych zamknięć, przez wyganianie z dystansu, po trzymanie ich z dala od tablic."

Cavaliers nie chc± się dać odsun±ć od dystansu, gdzie zbieraj± ogromne profity w playoffs. Trafili jak na razie najwięcej (32) trójek w lidze, a daleko za nimi s± Pistons, Thunder i Spurs - wszyscy po 19 celnych prób. Z kolei bliska styczno¶ć z tablic± to dla Cavs dobre wspomnienia z ostatniej wizyty w The Palace. Pod koniec stycznia bież±cego roku go¶cie wygrali 114:106 i zabezpieczyli wtedy deskę stosunkiem 47-39.

******

Ciekawostki...

- LeBron James notuje jak na razie w tej serii 24.5 punkta (60% z gry) oraz 7 asyst i 6 zbiórek, czyli typowego LeBrona. BIG-3 Cavs ma z kolei do spółki zdobyte już 146 oczek.

- Historia Jamesa i Johnsona się trochę dalej, czyli wakacji 2014 i obozu LeBron Skills Academy w Las Vegas, w którym Johnson uczestniczył tuż przed gr± dla Arizony w NCAA. Młodziak podobno już wtedy ci±gle chciał kryć LBJ'a. Co ciekawe, był to ostatni publiczny występ Jamesa przed ogłoszeniem powrotu do Cavs.

- Andre Drummond trafił w ¶rodę 4 z 16 rzutów wolnych (25%). Przez ostatnie pół wieku, bior±c pod uwagę zawodników, którzy oddali co najmniej 15 prób w jednym spotkaniu, tylko słynny Wilt Chamberlain rzucał gorzej.

- Drużyny, które prowadziły w serii 2-0, w 94% przypadków póĽniej j± wygrywały. Cavaliers dziewięć razy byli w takiej sytuacji i nigdy nie zawiedli. Pistons z kolei nigdy nie udało się powrócić ze stanu 0-2.

- Detroit było najbardziej zbilansowan± ekip± w sezonie zasadniczym. 27 razy wszyscy starterzy Pistons zdobywali 10 punktów i więcej. Potwierdzili to w ¶rodę, a z kolei w Game 1 byli dosłownie o malutki krok - zabrakło jednego oczka od Harrisa.

- Cavaliers wygrali 10 kolejnych spotkań przeciwko Pistons w playoffs i jest to najdłuższa tego typu seria w NBA. Ostatni triumf Detroit to G2 w ECF 2007.

- LeBron James (180) wyprzedził Michaela Jordana (179) w ilo¶ci meczów w playoffs i razem ze ¦.P. Dennisem Johnsonem zajmuje 16 miejsce na li¶cie wszech czasów. Kolejny do minięcia jest John Stockton (182), a przewodzi Derek Fisher (259).

- Andre Drummond wygrywa w swojej karierze wznowienia na ¶rodku boiska ze skuteczno¶ci± 69.4%. To czwarty wynik w historii w¶ród zawodników z liczb± co najmniej 300 prób, a najlepszy w gronie mierz±cych poniżej 7 stóp (~213 cm).

- Stan Van Gundy jest rozczarowany, że nie trafił na listę "50 najbardziej modnych ludzi w sporcie". "Fakt, że nie ma mnie na tej li¶cie to parodia. Jestem znany ze swojego stylu, czyż nie? Dajcie spokój, byłem bardzo zawiedziony"Oczywi¶cie mistrzu.


INFO: "The Palace" w Detroit, 22/23 IV - godz. 1:00 czasu polskiego

JAK OGLˇDAĆ? - PORADNIK

 VS 

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD CLEVELAND CAVALIERS:

PG - IRVING, SG - SMITH, SF - JAMES, PF - LOVE, C - THOMPSON

    

ŁAWKA: DELLAVEDOVA, SHUMPERT, JEFFERSON, MOZGOV,

J.JONES, FRYE, MCRAE, D.JONES, KAUN

KONTUZJE: WILLIAMS (kolano, kwestionowany)

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD DETROIT PISTONS:

PG - JACKSON, SG - CALDWELL-POPE, SF - MORRISPF - HARRIS, C - DRUMMOND

    

ŁAWKA: BAYNES, BLAKE, JOHNSON, BULLOCK, MEEKSTOLLIVER,

DINWIDDIE, ANTHONY, HILLIARD, BROWN

KONTUZJE: BRAK

 

@_adasz_

pi±tek, 22 kwietnia 2016, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy