Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualno¶ci i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.


PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIED¬ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORSFINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁADCZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSONBlog > Komentarze do wpisu
Game 1: Cavaliers przetrzymali szturm Hawks i prowadz±!

Adam Wałaszyński

Cleveland Cavaliers udanie otworzyli zmagania w drugiej rundzie playoffs, pokonuj±c u siebie Atlanta Hawks 104:93. Cavs mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przez większo¶ć meczu, jednak spora zapa¶ć na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, pozwoliła Hawks wrócić do gry. Gospodarze znaleĽli się nawet na krótko w roli goni±cych wynik, ale pozbierali się i odpowiedzieli imponuj±c± seri± 17:5, która ostatecznie zamknęła zawody.

  VS. 

STATYSTYKI | SKRÓT MECZU POBIERALNIA | ZDJĘCIA

Końcowy wynik mówi, że "Kawalerzy¶ci" pewnie wygrali swoje otwarcie drugiej rundy, nawet dwucyfrow± różnic±, ale nijak nie opisuje to szalonego przebiegu meczu. Pod koniec trzeciej kwarty, miejscowi prowadzili 72:54 i nic nie zapowiadało, że tego wieczoru w Cleveland będ± jeszcze jakiekolwiek emocje zamiast garbage-time...

Niestety, przestój jakich widzieli¶my wiele w sezonie zasadniczym, sprawił, że kiepsko graj±cy Hawks złapali wreszcie rytm. Go¶cie zamknęli 'dwunastkę' seri± 16:2 i rozegrali się na tyle, że utrzymali się w grze do crunch-time, prowadz±c nawet 88:87 na cztery i pół minuty przed końcem.

Bardzo szybko odpowiedział jednak J.R. Smith, który trafił swoj± typow± trójkę przez ręce i nieco podłamał nakręcone "Jastrzębie". Chwilę póĽniej, Kevin Love nabrał na pompkę domykaj±cego krycie Bazemore'a i zarobił trzy rzuty wolne. W ważnym momencie Cavs mogli liczyć też na swoje ofensywne zbiórki, więc dwa razy poprawiali kluczow± akcję w końcówce, któr± ostatecznie skończył LeBron James - zarabiaj±c jeszcze rzut za faul Millsapa. Podopieczni Tyrona Lue kolejny raz tej wiosny potrafili również zamkn±ć na kłódkę swój kosz kiedy najbardziej tego potrzebowali. Hawks, od wyj¶cia na prowadzenie, przez następne 180 sekund nie zdobyli nawet punktu. Kiedy wreszcie wrócili na tablicę wyników, to Cleveland miało już dziewięć oczek więcej.

Wybici z rytmu, czy wypoczęci? Nieważne, która teoria jest prawdziwa - Cavaliers znaleĽli sposób na objęcie prowadzenia w serii i mog± teraz nadać jej ton. Nie byłoby to możliwe bez LeBrona, który zagrał znakomite zawody - 25 punktów (11/21 z gry), 9 asyst, 7 zbiórek, 5 przechwytów, blok i 2/3 za trzy. Był wszędobylski ponieważ takie wła¶nie było zapotrzebowanie tej nocy: "Potrzebowali¶my dzisiaj wszystkiego co mamy." - stwierdził LBJ.

"Zagrali¶my dobry mecz. Może nie na miarę naszych standardów, ale pierwsze spotkanie zawsze jest trochę na wyczucie serii." - dodał. "Na koniec dnia nasze zbiórki znów okazały się kluczowe. Kiedy spudłowałem to Swish zebrał jedn±, potem Kevin kolejn±, a Double-T jak zwykle robił to cał± noc. Potrzebowali¶my tych wszystkich punktów drugiej szansy i dodatkowych posiadań." - zakończył lider Cavs.

Kyrie Irving w dalszym ci±gu nie bierze jeńców i wsparł Jamesa liczb± 21 punktów, a także rozdał 8 asyst. Irving jak zwykle najlepsze zostawił sobie na koniec i w samej tylko czwartej kwarcie zdobył 9 oczek oraz pewnie zamrażał grę na linii osobistych. Kevin Love zaliczył pi±te kolejne double-double (17 punktów i 11 zbiórek) i choć pudłował sporo z otwartych pozycji, to po przerwie wstrzelił się na dystansie. Jego pompka w rogu i wolne pozwoliły też Cavs uciec w końcówce na dwa posiadania.

Tristan Thompson w dalszym ci±gu kradnie dusze koszykarzy z Atlanty na tablicach. Katował ich w tamtym roku i teraz także nie zamierza stosować żadnej taryfy ulgowej dla Millsapa i Horforda. "Double T" zebrał 14 piłek, z czego połowę na atakowanej desce (5 w drugiej połowie), daj±c bezcenne ponowienia. Dodał do tego 8 punktów oraz 2 bloki, 2 asysty i popełnił tylko jeden faul przez cały mecz. "Tristan robi dla nas to co Dennis Rodman robił dla Bulls." - uważa LeBron. "To co robił na boisku." - dodał po wymownej pauzie. "To demoralizuje przeciwnika kiedy graj± przez 24 sekundy perfekcyjnie w obronie, a potem on się pojawia, zbiera i nagle musz± się ustawić i kryć nas jeszcze raz." - twierdzi coach Lue.

"Po prostu podejmuję wyzwanie. Horford i Millsap to dwaj All-Stars i znakomici zawodnicy w naszej lidze. Dla mnie jako młodego to doskonała szansa. Motywujesz się dodatkowo kiedy masz przed sob± dwóch utalentowanych All-Stars. Do przerwy miałem tylko 2 ofensywne zbiórki, ale cały czas atakowałem tablicę i kiedy przyszła 4 kwarta - mogłem dać nam nowe posiadania." - mówił T.T., który od maja zeszłego roku notuje przeciwko Atlancie ¶r. 11 oczek i 12 zbiórek, w tym prawie 5 w ataku.

Tak jak w Finałach Konferencji 2015, Cavaliers mieli pod kontrol± atak Hawks - trzymaj±c ich poniżej 40 procent z gry i na 33% z dystansu. Kompletnie wył±czony z gry został Kyle Korver, którego z wielk± pasj± ¶cigał po zasłonach J.R. Smith. Snajper go¶ci oddał tylko jeden rzut z gry w ci±gu 37 minut! "Chcieli¶my się upewnić, że możemy zamkn±ć Korvera na kłódkę. Kiedy wył±czamy go z gry, to maj± duży problem by punktować. Wiemy, że w poprzedniej serii byli plus 78 z nim na parkiecie i minus 24 bez niego. Jest wielk± czę¶ci± tego co zbudowali więc próbujemy wył±czyć go z tej rywalizacji." - tłumaczy Ty Lue. "Nie będziemy dobrze spać. Będziemy przewracać się z boku i na bok i rozmy¶lać co mogli¶my zrobić lepiej." - zgaduje Korver.

Ten, którego nie udało się ujarzmić to nieprzewidywalny Dennis Schroder. Niemiec rozegrał mecz życia, zdobywaj±c najlepsze w karierze 27 punktów (10/20 z gry) oraz 6 asyst. Przej±ł tym samym zespół od Jeffa Teague'a, który miał tylko 8 oczek i trafił 2 z 9 prób. Paul Millsap przezwyciężył słaby start i kończył mecz z 17 punktami, 13 zbiórkami i 4 blokami, a 10, 6 i 3 to odpowiednio liczby Horforda w tych kategoriach.

"Czujemy się dobrze, że dali¶my sobie szansę. Bez mówienia o moralnych zwycięstwach, ale chcemy trzymać pozytywne podej¶cie. Będziemy mieć kolejne podej¶cie." - zapewnia jednak Kent Bazemore, autor 16 punktów i 12 zbiórek.

Cavaliers trafiali 45 procent swoich rzutów z gry i 48% za trzy. Nie schodz± w tych playoffs poniżej tuzina trójek w każdym spotkaniu i nie inaczej było teraz, gdy trafili ich aż 15. Jednocze¶nie, popełnili tylko 8 strat przez cały wieczór, a 27 z 37 koszy było poprzedzone asystami. Cavs s± też już ostatni± niepokonan± ekip± na wiosnę.

******

LuĽne spostrzeżenia...

- Zbliża się moment, w którym Ty Lue będzie musiał przestać być grzecznym trenerem i wzi±ć na siebie 25 tys. $ kary by móc zbesztać w mediach sędziów. LeBron jest przez nich traktowany skandalicznie w tych playoffs i zaczyna dochodzić już do takich patologii jak niegwizdane uderzenia w głowę w kontrze. James oddał póki co 99 rzutów i miał przy nich 16 wolnych, co daje przelicznik na poziomie .161, czyli po prostu - 1 osobisty na każde 6.1 oddanych rzutów. Lepsze ratio maj± takie tuzy jak Andre Roberson, Anthony Morrow, czy Luc Mbah a Moute.

- Kevin Love być może znów za dużo my¶li przy rzutach, zamiast zdać się na tzw. pamięć mię¶niow± i ładować bez kombinowania, jak J.R. Cavs wykonuj± jednak dobr± robotę w uruchamianiu go i pilnowaniu by nie przestawał rzucać nawet, gdy pudłuje. Schematy działaj±, otwarte pozycje s±, więc prędzej czy póĽniej piłki zaczn± wpadać do kosza. Love jest już innym zawodnikiem niż przed rokiem - nawet kiedy ma strzeleck± off-night to potrafi dać mocne double-double i dostawać się na linię.

- Dellavedova rozdał kilka asyst, ale był zdecydowanie w cieniu Schrodera, który wygrał pojedynek zadziornych zmienników. "Delly" musi wrzucić w Game 2 wyższy bieg, by nie pozwolić Niemcowi uwierzyć, że było to co¶ więcej niż tylko dzień konia. Schroder to typ zawodnika, który wedle wszelkich prawideł sam z siebie powinien teraz zagrać katastrofalnie, ale lepiej mu w tym pomóc.

@_adasz_

wtorek, 03 maja 2016, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy