Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualności i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.


PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G5: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G6: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIEDŹ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORSFINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G5: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G6: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIEDŹ SERII

G1: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G2: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G3: ZAPOWIEDŹ | RELACJA
G4: ZAPOWIEDŹ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁADCZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSONBlog > Komentarze do wpisu
Zapowiedź: Cleveland Cavaliers at. Toronto Raptors - G6

Adam Wałaszyński

Domowe obręcze już kilkukrotnie ratowały Toronto Raptors tej wiosny i gospodarze będą ponownie na nie liczyć, gdy w piątek zagrają o swoje być albo nie być w playoffs. Mają w Air Canada Centre bilans 8-2 tej wiosny, w tym dwie wygrane Game 7. Za dobrą monetę mogą wziąć też fakt, że Cleveland Cavaliers nie wygrali w ACC od marca 2015 roku i są tam 0-4 w sezonie. Za złą - w razie przedłużenia serii, Raptors muszą i tak wrócić do północno-wschodniej części stanu Ohio, gdzie są regularnie bici.

Nie inaczej było w środę kiedy Cavs rozbili Raps 116:78 w Quicken Loans Arena i zbliżyli się na jedno zwycięstwo od awansu do drugich NBA Finals z rzędu. Należy przypuszczać, że James i spółka przystąpią do szóstego pojedynku dużo bardziej skupieni niż w ostatni weekend, który zaczęli rozprężeni przewagą 2-0 w serii.

Cleveland przewodził odnowiony Kevin Love, który zdobył 25 punktów w 23 minuty, a po 23 oczka dołożyli LeBron James i Kyrie Irving. Toronto przegrywało momentami już o 43 punkty, by ostatecznie polec o 38. W sumie, Cavs wygrali trzy domowe mecze o łącznie 88 punktów, a w swojej hali nie przegrali od ostatnich Finałów.

Nie chcą jednak jeszcze raz sprawdzać siły własnego budynku i do ostatniego wyjazdu do Kanady zamierzają podejść inaczej niż wcześniej. "Chcemy zaprezentować takie nastawienie jakby to była nasza Game 7." - przekonuje trener Ty Lue. "Ciężko pracowaliśmy cały sezon by dojść do punktu, w którym jesteśmy, więc chcemy potraktować następny mecz jak siódmy." - dodaje.

Koszykarze Toronto próbują zapomnieć o środowym laniu i wrócić do zwycięskich schematów z soboty i poniedziałku, gdy zdołali wyrównać serię na po dwa. "Musimy grać w ten sam sposób w jaki graliśmy dwa dotychczasowe mecze w domu. To jest wszystko co możemy zrobić. Teraz nie możemy się martwić wyjazdem. Możemy nie dostać szansy by jeszcze raz tam pojechać, jeśli nie zagramy jutro dobrze." - argumentował Kyle Lowry po wczorajszym treningu rzutowym.

Sam Lowry może mieć jednak problemy by odnaleźć luz z Game 3 i 4, bowiem Lue naniósł usprawnienia i defensywa Cavs dosłownie osacza teraz gwiazdę Raptors. Lowry był podwajany, gdy tylko przekroczył linię środkową, a to samo spotykało go przy próbie grania pick-and-roll. Nawet kiedy nie musiał oddawać w pośpiechu piłki - nie potrafił odnaleźć rytmu i trafił tylko 5 z 12 rzutów, co dało raptem 13 punktów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ZAPOWIEDŹ FINAŁÓW KONFERENCJI WSCHODNIEJ

"Dinozaury" zostały przytłoczone od startu, gdy wpadły w szybki dwucyfrowy dołek. Mały powrót na dwa posiadania niewiele zmienił - zaraz byli minus 18 po pierwszej kwarcie. Później już tylko gorzej. 31 punktów straty do przerwy i 60:100 po trzeciej dwunastce. Stracili 18 piłek, w tym 5 było udziałem Lowry'go. "Są drastycznie niebezpieczni, kiedy LeBron idzie na Ciebie." - uważa All-Star Toronto.

W kwestii zagrożenia... Na mapie całych wschodnich playoffs może nie być bardziej niebezpiecznego punktu niż konieczność zagrania eliminacyjnego meczu przeciwko LeBronowi i jego kolegom. W poprzedniej rundzie, Cleveland nie przeszkodziła nawet 13 punktowa strata by wyeliminować Atlante na jej parkiecie.

DeMar DeRozan nie wydaje się jednak przejęty i również szuka korzystnych analogii. "Nie wiem skąd wynika ten komfort, który mamy kiedy postawimy się w trudnej sytuacji. Robimy tak cały rok i zawsze dajemy radę się podnieść. Myślę, że nakręcają nas przeciwieństwa i opór." - stwierdził po czwartkowej analizie wideo.

Mówi się, że może to być ostatni mecz DeRozana w Toronto - wszak jest mocno przymierzany do Lakers. Jeśli chce by był udany - lepiej dla niego, gdy uważał na sesji filmowej. Na odprawie z pewnością pokazano rzucającemu obrońcy jak Cavaliers zmienili krycie przy nim. DeRozan także był trap-owany, a kiedy szukał zasłon - miejscami jeszcze nawet hedge-owany, gdy wysocy Cavs (zwłaszcza Thompson) schodzili do niego i odprowadzali dopóki nie oddał piłki. J.R. Smith oraz LeBron James nie biegali również pod zasłonami, tylko poświęcali swoje ciała i przebijali się szczytem. DeRozan miał też ciaśniejszą opiekę przy próbach izolacji. Trafił jedynie dwa rzuty, kończąc z 14 punktami. Ratował się w dużej mierze osobistymi.

Po środowym zwycięstwie, Kyrie Irving przyznał, że wroga atmosfera jaka spotkała ich w Toronto - przerosła oczekiwania. "Prawdopodobnie po raz pierwszy w mojej karierze doświadczyłem czegoś takiego w wyjazdach w playoffs." - zakłada najlepszy strzelec Cavs. "Nasza komunikacja musi być dużo świeższa, ostrzejsza, bardziej werbalna. Wiele wynieśliśmy z tamtych dwóch meczów, ja również. Wiem czego się spodziewać i myślę, że podchodzę lepiej przygotowany niż do 3-ciego i 4-tego." - dodał.

Jeśli "Dinozaury" mogą wynieść jakiś pozytyw z piątej partii, to na pewno jest to powrót po kontuzji Jonasa Valanciunasa. Litewski center zdobył 9 szybkich punktów w 18 minut z ławki. Bardzo możliwe, że trener Dwane Casey poszerzy jego czas gry, albo nawet przywróci do wyjściowego składu. Valanciunas jest w stanie dać mu nowe możliwości. "Rzucenie mu piłki na blok na pewno nas uspokoi. Musi być jednak w stanie wychodzić z pułapek, podobnie nasi obwodowi. Popatrzyliśmy dzisiaj trochę na to na taśmie. Może na bloku rozdawać piłkę, ale i punktować. To daje nam trzecią opcję." - Casey.

Czy siła własnego parkietu i zdrowy Valanciunas to wystarczająco dużo by przedłużyć najlepszą wiosenną kampanię w historii Toronto Raptors? Casey na pewno nie traci ducha... "Byliśmy już wcześniej w takich sytuacjach. Jesteśmy w domu, a tutaj gramy bardzo dobrze. Gramy z jedną z najlepszych ekip w NBA, ale własna hala daje naszym chłopakom ukojenie. Rozumiemy, że już się podnosiliśmy z takiej pozycji i mam wiarę, że znów to zrobimy." - kończy coach. Ciągle dostępne są najtańsze bilety - po 167$.

******

Ciekawostki:

- Po środowej wygranej, Cavs są w playoffs 7-0 w domu, gdzie ogrywają rywali średnio o 21 punktów. 38 oczek różnicy nad Raptors w Game 5 to z kolei najlepszy wynik w historii klubu - o 7 punktów lepszy od... Game 1 z Raptors. Zarazem, był to piąty najwyższy blowout na poziomie Finałów Konferencji.

- LeBron ma w playoffs bilans 8-1, w tym 3-0 w ECF, kiedy jego drużyna wygrała Game 5 przy stanie 2-2. Jedyna wpadka sięga dekady wstecz i serii drugiej rundy z Detroit Pistons, w debiutanckiej kampanii Jamesa.

- Drugi raz tej wiosny Cavaliers zdołali dobić do 100 punktów przed czwartą kwartą. Wcześniej zrobili to w Game 2 serii z Hawks.

- Drużynę z Toronto utworzono w 1995 roku. Od tego czasu - do środy - nigdy nie przegrywała 30 punktami do przerwy.

- Na skutek dwóch długich rund z Pacers i Heat, Raptors grają co drugi dzień od 29 kwietnia i mają bilans 7-7.

- Trochę rozluźnienia poszukali więc Joseph i Carroll, którzy o drugiej byli widziani w Jack Casino w Cleveland w dniu piątego meczu.

- Bismack Biyombo i Jonas Valanciunas to jedyna para z tej samej ekipy, w której każdy ma co najmniej 120 zbiórek w playoffs.

- LeBron James zagrał właśnie swój 191 mecz w wiosennej kampanii i wyprzedził Magica Johnsona na 12 miejscu listy wszech czasów.

- James zrównał się ponadto z Kobe Bryant'em na 2 miejscu w punktach z rzutów wolnych (1.320). Prowadzi Michael Jordan, który trafił 1.463 osobiste.

- 21 oczek Cavs w Game 5 to najwięcej punktów z kontrataku w tych playoffs.

- James, Love i Irving siódmy raz zdobyli co najmniej 20 oczek. Cavs są wtedy 7-0.

- Żadna drużyna w historii nie awansowała do Finałów NBA, gdy zagrała wcześniej aż trzy siódme mecze.

- Raptors są ogółem 1-1, gdy w Game 6 grozi im eliminacja, ale zarazem 2-0 tej wiosny, gdy stawali pod ścianą w Game 7.

- LeBron James trafił do All-NBA First Team po raz 10 na 13 sezonów w lidze.

- Lider Cavs jest na drodze do swojej najlepszej, pod względem skuteczności, serii w życiu. Trafia w tej chwili 63% rzutów, w tym 84% w strefie zastrzeżonej.

 

INFO: "Air Canada Centre" w Toronto, 27/28 V -  2:30 czasu polskiego

 VS 

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD CLEVELAND CAVALIERS:

PG - IRVING, SG - SMITH, SF - JAMES, PF - LOVE, C - THOMPSON

    

ŁAWKA: DELLAVEDOVA, SHUMPERT, JEFFERSON, MOZGOV,

J.JONES, FRYE, WILLIAMS, D.JONES, MCRAE, KAUN

KONTUZJE: BRAK

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD TORONTO RAPTORS:

PG - LOWRY, SG - DEROZAN, SF - CARROLLPF - SCOLA, C - BIYOMBO

    

ŁAWKA: VALANCIUNAS, ROSS, JOSEPH, PATTERSON, JOHNSON,

POWELL, NOGUEIRA, THOMPSON, WRIGHT, CABOCLO

KONTUZJE: BRAK


@_adasz_

piątek, 27 maja 2016, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy