Najstarsza strona o Cleveland Cavaliers w Europie. Codzienna dawka aktualno¶ci i publicystyki. Cavs, LeBron James, Kevin Love, Kyrie Irving, BIG3.


PLAYOFFS 2016

FINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


PLAYOFFS 2015

FINAŁY NBA

ZAPOWIED¬ SERII

WNIOSKI PO SERII

WYNIK: 4-2 WARRIORSFINAŁY KONFERENCJI

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)DRUGA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G5: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G6: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-2 CAVS (AWANS)PIERWSZA RUNDA

ZAPOWIED¬ SERII

G1: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G2: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G3: ZAPOWIED¬ | RELACJA
G4: ZAPOWIED¬ | RELACJA

WYNIK: 4-0 CAVS (AWANS)


POLECANY TEKST


Kemp w Cavs | Więcej...


SEZON ZASADNICZY

OSTATNI MECZ
vs.
113:108


ZAPOWIEDZI | RELACJE
TERMINARZ | STATYSTYKI
LIDERZY | TABELE
TRANSAKCJE | SKŁADCZAT


TWITTER


CZYTAJ O...


KYRIE IRVING


LEBRON JAMES


KEVIN LOVE


ANDERSON VAREJAO


TRISTAN THOMPSONBlog > Komentarze do wpisu
ZapowiedĽ: Cleveland Cavaliers vs. Atlanta Hawks - Game 2

Adam Wałaszyński

Tyronn Lue, trener Cleveland Cavaliers, obchodził swoje 39 urodziny we wtorek i z dum± demonstrował kilka siwych włosów na głowie. "Pofarbowałem kilka na szaro. Taki styl na Baracka Obame." - żartował. Lue może być jednak niedługo bardziej siwy niż prezydent, je¶li LeBron James nie będzie czę¶ciej trafiał na linię osobistych.

Lider Cavs oddał tylko jeden rzut wolny podczas zwycięstwa 104:93 nad Atlant± w Game 1 i była to akcja and-1. W trakcie 10-letniej kariery w playoffs, przytrafiło mu się to dopiero pierwszy raz w 183 rozegranych meczach. Dwa razy nie rzucał wcale.

Lue nie ryzykuje kary za krytykę sędziowania i nie odnosi się stricte do poniedziałkowego spotkania. Nie kryje jednak, że w szerszym obrazku, James zasługuje na więcej gwizdów aniżeli dostaje. "Jest tak silny i atletyczny, że kiedy atakuje kosz z wielkim impetem to inni po prostu odbijaj± się od niego. Technicznie to jednak w dalszym ci±gu s± faule." - uzasadnia.

W jednej z końcowych akcji, kontruj±cego Jamesa uderzył w twarz Al Horford. Trzy gwizdki milczały, a LeBron wpadł w fotografów siedz±cych pod koszem, gdy Hawks ruszali pod drug± tablicę w przewadze 5 na 4. LBJ zdołał się pozbierać na tyle, że od tyłu zablokował jeszcze rzut Schrodera, ale na jego twarzy narasta frustracja. Zwłaszcza, że rundę wcze¶niej zebrał kilka ciężkich łokci od Detroit Pistons.

Zło¶liwi lubi± podkre¶lać, że sędziowie ci±gn± Jamesa za uszy i niew±tpliwie dostał on swoj± porcję gwizdków w karierze, ale ostatnio jest traktowany gorzej niż niektórzy debiutanci. Czterokrotny MVP NBA ma na razie 16 wolnych w 5 meczach, co jest komicznym wynikiem jak na supergwiazdę ligi, operuj±c± przede wszystkim w polu trzech sekund. LBJ póki co to wytrzymuje i nie komentuje dziwnego zjawiska.

"Po prostu musimy kontynuować grę mimo tego. Potrzebujemy dalej atakować kosz i miejmy nadzieję, że zaczniemy dostawać te gwizdki." - kończy temat Lue.

Atlanta zrobiła co mogła by zatrzymać LeBrona dwie doby temu, ale i tak skończyło się na 25 punktach, 9 asystach, 7 zbiórkach i 5 przechwytach w 40 minut. James nie przej±ł tego meczu w jaki¶ spektakularny sposób, lecz kiedy potrzebował to bez problemu upychał sobie Kenta Bazemore'a, czy Thabo Sefoloshe w post-up.

Go¶cie wykorzystali gapiostwo Cavaliers i odrobili 18-punktow± stratę na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Nie byli jednak w stanie odpowiadać kiedy miejscowi jeszcze raz podkręcili obroty w crunch-time i przegrali dwucyfrowo. Ofensywa Cavs jest klas± sam± w sobie i potrafi wyci±gn±ć zespół z dołka, ale po cichu wszystko zaczyna pracować też po drugiej stronie boiska. "Kawalerzy¶ci" czwarty mecz z rzędu zatrzymali rywala poniżej 100 punktów. Hawks nie tylko zdobyli raptem 93 oczka, ale też nie byli w stanie trafić 1/4 swoich rzutów (38%).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ZAPOWIED¬ DRUGIEJ RUNDY PLAYOFFS

Mike Budenholzer musi teraz poszukać nowej taktyki, by powstrzymać Cleveland od objęcia przekonywuj±cego prowadzenia 2-0. O ile LeBron nie skrzywdził ich tak jak mogli się tego spodziewać, to Kyrie Irving i Tristan Thompson owszem.

Irving zdobył 9 z 21 punktów w czwartej kwarcie, rozdaj±c również swoje najlepsze w playoffs 8 asyst. Thompson wyzbierał natomiast 14 piłek, a jedna kluczowa, w ataku, dała ponownie decyduj±cej akcji, któr± w and-1 zamienił James. ¦rodkowy Cavs kontynuuje swoj± dominację nad "Jastrzębiami" i duetem All-Star Millsap-Horford.

Co jednak je¶li Atlante spotka dylemat wielu innych rywali Cleveland, a więc konieczno¶ć podwajania Jamesa w pewnym momencie spotkania? Wtedy Thompson będzie miał jeszcze więcej miejsca do zbierania piłek. "Je¶li pójdziesz na pomoc, to on natychmiast pojawi się na desce. Wiemy jednak, że naszym priorytetem pozostaje to by pudłowali pierwszy rzut. Wtedy cała nasza pi±tka musi być zaangażowana w walce o piłkę." - uważa coach Hawks. "Je¶li będziemy czynić ich pierwszy rzut trudnym, a potem wszyscy powalczymy o zbiórkę, to daje nam to najlepsz± szansę." - dodaje.

Ekipa ze stanu Georgia może jednak nie mieć żadnej szansy, je¶li Budenholzer nie znajdzie szybko sposobu na uruchomienie Kyle'a Korvera. Najlepszy snajper go¶ci został totalnie wył±czony z gry przez ruchliwych obrońców Cleveland, z J.R. Smith'em na czele, który ganiał Korvera po zasłonach i dał mu oddać tylko jeden rzut.

Ogień w dłoniach rozpalił w takich okoliczno¶ciach Dennis Schroder, daj±c z ławki życiowe 27 punktów, w tym 5 trójek. Sztab Cleveland nie ukrywa jednak, że priorytetem pozostaje Korver. "Jest wielk± czę¶ci± tego co zbudowali, więc próbujemy wył±czyć go z tej rywalizacji. Je¶li Schroder ma oddawać dwadzie¶cia rzutów, a Kyle jeden to dalej bierzemy taki układ." - analizuje Lue. Trener Cavs zrobił jednak na koniec lekkie usprawnienie i zakazał swoim zawodnikom przechodzić dołami zasłon, gdy Niemiec miał piłkę. "Kyrie zapytał, czy dalej maj± chodzić pod zasłonami i powiedziałem - dajcie mu jeszcze kilka razy. Mieli¶my tutaj pewien plan, ale Schroder trafiał więc trzeba było reagować. Usprawnili¶my to i w końcówce wszystko było pod kontrol± za co chwała chłopakom." - zdradza wczorajszy solenizant.

W ten sposób, jedynym lekkim zmartwieniem Cavaliers po meczu otwarcia, było zdrowie Kevina Love, co do którego wszyscy s± trochę przewrażliwieni. Love kilka razy nurkował po parkiecie za piłk±, potem obił bark w zderzeniu z Bazemore'm, a na koniec złapały go jeszcze skurcze. Podkoszowy bardzo szybko ulotnił się z o¶rodka treningowego po wtorkowych zajęciach, ale nie szukano tutaj drugiego dna.

"Nie ma żadnego problemu." - uci±ł stanowczo Lue. O jeden siwy włos mniej.

******

Ciekawostki...

- Hawks od 2008 roku wchodz± do wiosennej rozgrywki i jest to drugi najlepszy wynik po San Antonio Spurs (19 z rzędu). Do powstania tej serii dorzucił się także aktualny trener Cavs. Ty Lue grał w Atlancie do połowy sezonu 2007/2008.

- Z obecnych "Jastrzębi" tylko Al Horford pamięta tamten czas i wła¶nie zaliczył 71 gier w playoffs, rekordowe w zespole. 

- LeBron James wygrał w poniedziałek swój 120 mecz w playoffs, wyprzedzaj±c o jedno zwycięstwo Michaela Jordana. Zarazem, James rozegrał w nich 184 spotkania i razem z Byron'em Scott'em jest 14 na li¶cie wszech czasów.

- Hawks, datuj±c od 1951 roku, maj± wiosn± bilans 65-16 je¶li udaje im się zatrzymać rywali poniżej 40 procent skuteczno¶ci z gry.

- Seria dziewięciu z rzędu zwycięstw Cleveland nad Atlant± jest drug± aktualnie najdłuższ± w playoffs. Ustępuje tylko... serii Cleveland nad Detroit.

- Ben Simmons, typowany na 1 pick draftu, regularnie pojawia się w Cleveland na meczach Cavs. Oczywi¶cie nie ma w tym żadnego podtekstu - jego agentem jest po prostu Rich Paul, reprezentuj±cy też LeBrona i Thompsona.

- Cavaliers s± 13-1 w swojej historii kiedy wygraj± pierwszy mecz serii. Jedyna wpadka przydarzyła im się w 2010 roku przeciwko Boston Celtics. Nigdy jednak nie zawiedli je¶li obejmowali prowadzenie 2-0 i maj± bilans 9-0.

- Cleveland trafiło co najmniej 12 trójek w pięciu kolejnych meczach i jest to najlepszy wynik w historii występu klubu w playoffs.

 

INFO: "Quicken Loans Arena" w Cleveland, 4/5 V - godz. 2:00 czasu polskiego

JAK OGLˇDAĆ? - PORADNIK

VS

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD CLEVELAND CAVALIERS:

PG - IRVING, SG - SMITH, SF - JAMES, PF - LOVE, C - THOMPSON

 

ŁAWKA: DELLAVEDOVA, SHUMPERT, JEFFERSON, MOZGOV,

J.JONES, FRYE, WILLIAMS, D.JONES, MCRAE, KAUN

KONTUZJE: BRAK

 

PRAWDOPODOBNY SKŁAD ATLANTA HAWKS:

PG - TEAGUE, SG - KORVER, SF - BAZEMORE, PF - MILLSAP, C - HORFORD

ŁAWKA: SCHRODER, SEFOLOSHA, MUSCALA, HUMPHRIES, SCOTT,

HARDAWAY JUNIOR, HINRICH, PATTERSON, TAVARES

KONTUZJE: SPLITTER (NIE ZAGRA)

 

@_adasz_

¶roda, 04 maja 2016, cavsbloxpl
FACEBOOK - wideo, ciekawostki, plotki, mini-newsy

Polecane wpisy